Hizmetlerimiz

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi

ISO NEDİR?

ISO, Dünya çapında standartların geliştirilmesi amacı ile kurulmuş teşkilatın adıdır (Uluslararası Standartlar Teşkilatı kısaltması).
EGB Danışmanlık olarak, yıllar boyu edindiğimiz bilgi birikimi ve tecrübeyle Kalite Yönetim Sistemlerinin işletmenize ve kliniğinize kurulmasından Kalite Belgesinin kazandırılmasına kadar olan süreçte gereken her türlü desteği vermekteyiz.

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, kuruluşların uluslararası standartlarda, bir düzen ve disiplin içinde sistematik olarak çalışabilmeleri için uygun bir ortam hazırlar. ISO 9001 kurumsal yapı kazandırmasına ek olarak kuruluşlara yeniden gözden geçirme ve sürekli iyileştirme olgusunu kazandırır.
ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, günümüzde birçok kuruluşun uyguladığı ve kurumsallaşma yolunda büyük önem arz eden bir standart olması itibariyle oldukça önemlidir.
Kuruluşlar ISO 9001:2015 kalite yönetim sistem belgesini alabilmek için, kalite yönetim sistemlerini oluşturmalı, ve işleyişlerini sürdürmelidir. Sistemin kurulumu ve işleyişi sürecinde yeterli bilgi ve tecrübeye sahip personel istihdam etmek zor olduğundan, birçok kuruluş danışmanlık desteği almayı tercih etmektedir. Danışmalık çalışmaları ISO 9001 standardı doğrultusunda yapılır, gerçekleşen denetimler sonucunda başarılı olunması halinde kuruluş ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistem Belgesi almaya hak kazanır.
EGB Danışmanlık olarak sektörde bilgili ve deneyimli uzman kadromuz ile Kalite Yönetim Sisteminin işletmenizde ve kliniğinizde oluşturulması, belgelendirme denetimlerden başarıyla geçilerek ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistem Belgesinin alınmasına kadar olan tüm aşamalarda gereken tüm desteği vermekteyiz.

ISO 9001:2015 Maddeleri

1. Amaç
2. Atıf ve Referanslar
3. Terimler ve Açıklamalar
4. Organizasyonun Bağlamı
5. Liderlik
6. Planlama
7. Destek
8. Operasyonel Planlama ve Kontrol
9. Performans Değerlendirme
10. Sürekli İyileştirme